freebike

English

FAQ

Jak to działa?

1. Przyjedź na Stację Park-e-Bike zlokalizowaną w obrębie P&R Czerwone Maki (ogrodzony teren przy budynku technicznym parkingu P&R).

2. Po wcześniejszej rejestracji w Systemie Park-e-Bike, zaloguj się w aplikacji za pomocą Twojego LOGIN-u i nr PIN. Pamiętaj! Przed wypożyczeniem roweru Pracownik Stacji Park-e-Bike może poprosić Cię także o wypełnienie formularza.

3. Wejdź na teren stacji Park -e-Bike. Podejdź do wybranego roweru i używając aplikacji zeskanuj kod QR znajdujący się w tylnej części roweru za siodełkiem. Naciśnij klamkę hamulca dwa razy, aby aktywować rower.

4. Aby zablokować rower na terenie Krakowa lub Skawiny naciśnij przycisk = w aplikacji. Naciśnij klamkę hamulca dwa razy, aby wprowadzić rower w tryb postoju. Pamiętaj! Każdorazowo podczas pozostawienia roweru w trybie postoju, należy zabezpieczyć go przy użyciu zabezpieczenia mechanicznego stanowiącego integralną część roweru – kod do zapięcia po wypożyczeniu roweru widoczny będzie w aplikacji.

5. Zakończ tryb postoju w aplikacji.

6. Przyjedź na Stację Sytemu Park-e-Bike zlokalizowaną w obrębie P&R Czerwone Maki.

7. Pozostaw rower na terenie Stacji Park-e-Bike. Zakończ wypożyczenie w aplikacji oraz przypnij rower do stojaka zlokalizowanego na terenie Stacji Park -e-Bike przy użyciu zabezpieczenia mechanicznego stanowiącego integralną część roweru.

Pamiętaj! Rower wypożyczyć i zwrócić można jedynie w obrębie P&R Czerwone Maki.

Gdzie i kiedy mogę korzystać z rowerów?

1. Wypożyczenie i zwrot roweru możliwy jest jedynie na terenie Stacji Systemu Park-e-Bike zlokalizowanej w obrębie P&R Czerwone Maki (ogrodzony teren przy budynku technicznym parkingu P&R).

2. Użytkownik Systemu Park-e-Bike może korzystać z roweru oraz pozostawić go w trybie postoju w dowolnym ogólnodostępnym punkcie na terenie Krakowa oraz Skawiny. Obszar został przestawiony na mapie - https://park-e-bike.ztp.krakow.pl/stacje.html.

3. Stacja Systemu Park-e-Bike będzie od 18 maja 2022 roku będzie czynna we wszystkie dni tygodnia w godzinach od 6.00 do 21.00.

4. Możliwość wypożyczenia roweru - do godz. 20.00.

5. Możliwość zwrotu roweru - do godziny 21.00. Rower należy zwrócić w dniu wypożyczenia. Brak zwrotu roweru w wyznaczonym czasie będzie skutkował zablokowaniem konta w systemie.

Ile kosztuje wypożyczenie roweru?

Korzystanie z rowerów elektrycznych pilotażowego systemu Park – e- Bike zakupionych w ramach projektu Low Carb. Budowanie potencjału na rzecz zintegrowanego planowania mobilności niskoemisyjnej w funkcjonalnych obszarach miejskich. Współfinansowanego w ramach Programu Interreg Europa Środkowa na lata 2014-2020 jest bezpłatne dla Użytkowników.

Zapomniałam/em loginu lub numeru PIN

W zakładce Zaloguj się wybierz opcję Odzyskaj hasło . Twój login i PIN zostaną wysłane na adres e-mail podany podczas rejestracji w systemie Park – e- Bike. W przypadku, w którym nie otrzymasz wiadomości zwrotnej, wyślij zgłoszenie z prośbą o odzyskanie hasła na adres park-e-bike@ztp.krakow.pl .

Nie mogę zwrócić roweru

Rower można zwrócić jedynie na terenie Stacji Systemu Park-e-Bike zlokalizowanej na terenie P&R Czerwone Maki. W przypadku problemów ze zwrotem pozostaw rower przypięty do stojaka na stacji oraz prześlij zgłoszenie o problemie na adres e-mail: park-e-bike@ztp.krakow.pl.

Użytkownicy Android

Jeśli masz trudności z uruchomieniem aplikacji lub podczas trwającej wypożyczenia roweru, ręcznie wyłącz i włącz funkcję udostępniania lokalizacji w telefonie.