freebike

EnglishУкраїнське

FAQ

Jak to działa?

1.Przyjedź na Stację Park-e-Bike zlokalizowaną w obrębie Parkingu P&R .

2.Jeśli jesteś nowym użytkownikiem załóż konto ONEPASS FREEBIKE. Rejestracja do ONEPASS Freebike odbywa się bezpośrednio na stronie systemu rowerowego, po kliknięciu przycisku ZAREJESTRUJ SIĘ. System przenosi do trzyetapowej rejestracji, która kończy się potwierdzeniem kodu weryfikacyjnego przesłanego drogą sms. Po rejestracji, zaloguj się za pomocą numeru telefonu oraz utworzonego hasła a następnie wybierz taryfę (korzystanie z systemu Park-e-Bike jest bezpłatne dla użytkowników) Pamiętaj! Przed wypożyczeniem roweru Pracownik Stacji Park-e-Bike może poprosić Cię także o wypełnienie formularza.

3. Wejdź na teren stacji Park -e-Bike. Podejdź do wybranego roweru i używając aplikacji zeskanuj kod QR znajdujący się w tylnej części roweru za siodełkiem. Naciśnij klamkę hamulca dwa razy, aby aktywować rower.

4. Aby zablokować rower na terenie Krakowa lub Skawiny naciśnij przycisk = w aplikacji. Naciśnij klamkę hamulca dwa razy, aby wprowadzić rower w tryb postoju. Pamiętaj! Każdorazowo podczas pozostawienia roweru w trybie postoju, należy zabezpieczyć go przy użyciu zabezpieczenia mechanicznego stanowiącego integralną część roweru – kod do zapięcia po wypożyczeniu roweru widoczny będzie w aplikacji.

5. Zakończ tryb postoju w aplikacji.

6. Przyjedź na Stację Sytemu Park-e-Bike zlokalizowaną w obrębie P&R.

7. Pozostaw rower na terenie Stacji Park-e-Bike. Zakończ wypożyczenie w aplikacji oraz przypnij rower do stojaka zlokalizowanego na terenie Stacji Park -e-Bike przy użyciu zabezpieczenia mechanicznego stanowiącego integralną część roweru.

Pamiętaj! Rower wypożyczyć i zwrócić można jedynie w obrębie czynnych stacji przy P&R.

Gdzie i kiedy mogę korzystać z rowerów?

1. Wypożyczenie i zwrot roweru możliwy jest jedynie na terenie Stacji Systemu Park-e-Bike w obrębie Parkingu P&R (czynne stacje system widoczne są na mapie dostępnej pod linkiem https://park-e-bike.ztp.krakow.pl/stacje.html).

2. Użytkownik Systemu Park-e-Bike może korzystać z roweru oraz pozostawić go w trybie postoju w dowolnym ogólnodostępnym punkcie na terenie Krakowa oraz Skawiny (zabrania się pozostawiania roweru na terenach zamknietych). Obszar działania Systemu został przestawiony na mapie - https://park-e-bike.ztp.krakow.pl/stacje.html. Uwaga! Wyjazd poza wyznaczony obszar skutkuje zablokowaniem roweru.

3. Stacja Systemu Park-e-Bike czynna we wszystkie dni tygodnia w godzinach od 6.00 do 21.00.

4. Możliwość wypożyczenia roweru - do godz. 20.00.

5. Możliwość zwrotu roweru - do godziny 21.00. Rower należy zwrócić w dniu wypożyczenia. Brak zwrotu roweru w wyznaczonym czasie będzie skutkował zablokowaniem konta w systemie.

Ile kosztuje wypożyczenie roweru?

Korzystanie z rowerów elektrycznych pilotażowego systemu Park – e- Bike zakupionych w ramach projektu Low Carb. Budowanie potencjału na rzecz zintegrowanego planowania mobilności niskoemisyjnej w funkcjonalnych obszarach miejskich. Współfinansowanego w ramach Programu Interreg Europa Środkowa na lata 2014-2020 jest bezpłatne dla Użytkowników.

Reset hasła

Reset hasła możliwy jest po przejściu do zakładki ZALOGUJ SIĘ -> ZRESETUJ HASŁO

Nie mogę zwrócić roweru

Rower można zwrócić jedynie na terenie Stacji Systemu Park-e-Bike zlokalizowanej na terenie parkingu P&R. W przypadku problemów ze zwrotem pozostaw rower przypięty do stojaka na stacji oraz prześlij zgłoszenie o problemie na adres e-mail: park-e-bike@ztp.krakow.pl.

Użytkownicy Android

Jeśli masz trudności z uruchomieniem aplikacji lub podczas trwającej wypożyczenia roweru, ręcznie wyłącz i włącz funkcję udostępniania lokalizacji w telefonie.